Opolska Karta Rodziny i Seniora

ZUK partnerem OKRiS. 25 kwietnia 2014r. Zakład Usług Komunalnych w Baborowie złożył deklarację uczestnictwa firmy w ZUK 01Programie  ?Opolska Karta Rodziny i Seniora?. Jako partner projektu ZUK zadeklarował wprowadzenie ulg w przewozach autobusowych. Wysokość proponowanej ulgi przez ZUK to  zniżka o 45% wartości biletów miesięcznych i jednorazowych w regularnych przewozach autobusowych dla osób posiadających Opolska Kartę Rodziny i Seniora.

———————————————————————————————————–

Wniosek o wydanie karty. Wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora mogą państwo pobrać ze strony  tutaj (107 KB). W najbliższych dniach wnioski dostępne będą również w urzędach gmin, które podpisały z samorządem województwa porozumienie o współpracy. Sprawdź  tutaj  (463.54 KB)w której gminie dostaniesz wniosek i odbierzesz swoją kartę. Wniosek można złożyć:

  • w gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Punkt Obsługi Klienta, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole;
  • wysłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole z dopiskiem „Opolska Karta Rodziny i Seniora”; 
  • w urzędzie gminy, która jest Partnerem Opolskiej Karty Rodziny i Seniora.

/powyższa treść pobrana z www.ssd.opolskie.pl/

———————————————————————————————————–

Przykładowe ulgi dla posiadaczy karty

muzeumslaska opolskiego jMuzeum Śląska Opolskiego w Opolu, ul.św. Wojciecha 13, 45-023 Opole. 50% zniżki na bilety wstępu do budynku głównego Mały Rynek 7, Kamienicy czynszowej przy ul. św. Wojciecha 13. Pozostałe budynki muzealne: Galeria MŚO, ul. Ozimska 10 oraz Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny nie objęte są zniżką z uwagi na symboliczną opłatę za wstęp. Ponadto zniżki nie dotyczą opłaty za warsztaty oraz lekcje.

krasiejow j

Stowarzyszenie Delta JuraPark Krasiejów, ul. Sandomierska 4, 27-400 Ostrowiec Św. Ulga: 20% seniorzy i rodziny

 

muzeumwsi j

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, ul.Wrocławska 174, 45-835 Opole – bilet wstępu do muzeum normalny:  5 zł od osoby (aktualnie 10 zł), – bilet wstępu do muzeum ulgowy: 2,50 od osoby (aktualnie 5 zł). Zniżki nie obowiązują wstępu do Muzeum podczas organizowanych imprez plenerowych

siejka

Zakład Optyczny Witold Siejka-Domański, ul.Reymonta 8a, 45-065 Opole. 10% – rabat na okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne oraz bezpłatne badanie ostrości wzroku przy zakupie okularów

 

———————————————————————————————————–

Inauguracja Opolskiej Karty Rodziny i Seniora odbyła się 14 maja w Filharmonii Opolskiej przy udziale prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który uczestniczył w uroczystościach wraz z małżonką.

ssdWśród zaproszonych gości znalazło się sześć rodzin i pięciu seniorów oraz przedstawiciele władz Opolszczyzny.  W inauguracji projektu wzięli udział także przedstawiciele ponad 30 firm, którzy zostali partnerami tego wyjątkowego przedsięwzięcia oferując zniżki na usługi świadczone przez ich przedsiębiorstwa. Baborowski ZUK był jedyną firmą komunalną z terenu województwa.

Pierwsze karty zostały przekazane przez parę prezydencką rodzinie Skowronków z Turzy. Państwo Alicja i Krystian dochowali się dwanaściorga dzieci – 10 córek i 2 synów. Państwo Skowronkowie mieszkają blisko 40 kilometrów od Opola. Na uroczystość przyjechali aż dwoma samochodami.

– Gdybyśmy wybrali się całą rodziną np. do teatru w Opolu, to sam dojazd kosztowałby nas krocie. Warto by było pomyśleć jeszcze o ulgach na korzystanie ze środków transportu, tak abyśmy faktycznie mogli korzystać z tego, co oferuje nam karta – mówią małżonkowie.

Prezydent zapowiedział, że będzie dążył do wprowadzenia takich zniżek a ponadto docelowo chciałby, aby powstała rządowa karta dużej rodziny.

Opolska Karta Rodziny i Seniora to uprawnieni do korzystania z ulg przez:

  • rodziny wychowujące min. 2 dzieci w wieku do 18 lat (małżonkowie, osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka, przedstawiciele ustawowi) zamieszkujące na terenie województwa opolskiego
  • rodziny wychowujące dziecko niepełnosprawne, które nie ukończyło 26 roku życia i posiada orzeczenie o niepełnosprawności
  • osoby starsze, które ukończyły 65 rok życia i mieszkają w województwie opolskim

Więcej o programie: www.ssd.opolskie.pl

Op1 Op2
Op3 Op4

Fot. Piotr Wrona /radio opole/